BD KOTI Hostivař II

Lokalita
Praha 10 – Hostivař

Zhotovitel
HINTON, a.s. Vinohradská 1597/174, Praha
Projektový manažer: Ing. Ondřej Bielak
Vedoucí projektu: Ing. Martin Kratochvíl

Investor
YIT Stavo, s.r.o.
Milady Horákové 109/116, Praha 6
http://www.kotihostivar.cz/

Realizace
03/2013 – 03/2014

Popis objektu

Tento bytový projekt nabízí celkem 38 bytů různých typů a dispozic s vysokými standardy a hromadnou garáží v suterénu objektu. Celkovou kompozici objektu tvoří dvě kubické hmoty, severní pětipatrová a jižní čtyřpatrová. Každá tvoří samostatnou část bytového domu s vlastním vstupem a domovním zázemím. Společná je jim podnož, tvořená jedním podzemním podlažím, vyplněným parkovacími stáními a technologickým vybavením. Střechu podnože tvoří terasy pro byty v přízemí, ze které se vstupuje několika schody na úroveň předzahrádek. Zbylá plocha je bezezbytku využita pro bytové jednotky všech kategorií, chodby a několik sklepních kojí. Obě „kostky“ opticky usmíří lehká přístavba sauny u nejluxusnějšího bytu v posledním podlaží. Dispoziční řešeni jednotlivých prostor, včetně poměrné skladby jednotlivých kategorii bytů vychází z požadavků investora. Navržený dům obsahuje různé velikostní kategorie bytů - od garsoniér (1+KK) až byty 4+KK. Dále jsou v 1. – 2. NP situovány 3 mezonetové byty. Hlavní vstupy jsou umístěny na východní straně objektu. Součástí schodišťového prostoru je výtah obsluhující všechna podlaží včetně suterénu. Vjezd do hromadné garáže je řešen rampou z jižní strany objektu.
Po architektonické stránce jsou budovy inspirovány severským designem, na kterém zaujmou jednoduché čisté linie a střídmá barevnost fasád. Pod architektonickým návrhem celého projektu je podepsán ateliér Hlaváček & Partner.
Projekt je stejně jako všechny ostatní projekty YIT Stavo nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B. Dokončení projektu je plánováno na 2. čtvrtletí roku 2014.


Fotogalerie

a.jpg
b.jpg
c.jpg
d_2.jpg
d.jpg
e.jpg
f.jpg
g.jpg
h.jpg
ch.jpg
i_2.jpg
i.jpg
j_2.jpg
j.jpg
k_2.jpg
l.jpg
m.jpg
n.jpg
o.jpg
p.jpg
q.jpg
r.jpg
s.jpg
t.jpg
u.jpg
v.jpg
w.jpg
x.jpg
y_10.jpg
y_11.jpg
y_13.jpg
y_14.jpg
y_15.jpg
y_2.jpg
y_3.jpg
y_4.jpg
y_5.jpg
y_6.jpg
y_7.jpg
y_8.jpg
y_9.jpg
y.jpg
z_2.jpg
z_3.jpg
z.jpg