Novinky a média

Snowboardcrossařka Eva Samková zahájila vstup do olympijské sezóny vítězstvím ve Světovém poháru

Eva Samková, kterou sponzoruje naše společnost vyhrála úvodní závod Světového poháru ve snowboardcrossu v rakouském Montafonu.7. 12. 2013, Montafon (Rakousko) - V náročné a rychlé trati s těžkými skoky dnes v kvalifikaci, přestože zajela nejrychlejší čas,  obsadila 13. místo. V prvním kole kvalifikace, ze kterého automaticky postupuje 12 nejrychlejších žen, totiž upadla a musela tak absolvovat i druhou opravnou kvalifikační jízdu, která byla o vteřinu a půl rychlejší, než do té chvíle nejlepší čas druhé Italky Moioliové.Ve finálových jízdách si poté počínala zcela suverénně a vyhrála, i přes horší startovní pozice, všechny rozjížďky, včetně té finálové. Celkově jde o druhé vítězství Evy Samkové ve Světových pohárech a skvělý vstup do olympijské sezóny.“Byl to náročný závod, protože se díky počasí jela kvalifikace i závod v jediný den, ale jsem šťastná, jak to dopadlo. Cítila jsem se dobře, trať mi vyhovovala, prkno jelo bezvadně a vůbec vše dopadlo na jedničku,” říká Eva Samková. Fotografie ze závodu  (foto: Barbora Berdychová):