GD bytové domy

BD KOTI Hostivař II

Praha 10 – Hostivař

Investor

YIT Stavo, s.r.o. Milady Horákové 109/116, Praha 6

Lokalita

Praha 10 – Hostivař

Realizace

03/2013 – 03/2014
BD KOTI Hostivař II

Tento bytový projekt nabízí celkem 38 bytů různých typů a dispozic s vysokými standardy a hromadnou garáží v suterénu objektu.

Celkovou kompozici objektu tvoří dvě kubické hmoty, severní pětipatrová a jižní čtyřpatrová. Každá tvoří samostatnou část bytového domu s vlastním vstupem a domovním zázemím. Společná je jim podnož, tvořená jedním podzemním podlažím, vyplněným parkovacími stáními a technologickým vybavením. Střechu podnože tvoří terasy pro byty v přízemí, ze které se vstupuje několika schody na úroveň předzahrádek. Zbylá plocha je bezezbytku využita pro bytové jednotky všech kategorií, chodby a několik sklepních kojí. Obě „kostky“ opticky usmíří lehká přístavba sauny u nejluxusnějšího bytu v posledním podlaží. Dispoziční řešeni jednotlivých prostor, včetně poměrné skladby jednotlivých kategorii bytů vychází z požadavků investora. Navržený dům obsahuje různé velikostní kategorie bytů - od garsoniér (1+KK) až byty 4+KK. Dále jsou v 1. – 2. NP situovány 3 mezonetové byty. Hlavní vstupy jsou umístěny na východní straně objektu. Součástí schodišťového prostoru je výtah obsluhující všechna podlaží včetně suterénu. Vjezd do hromadné garáže je řešen rampou z jižní strany objektu.
Po architektonické stránce jsou budovy inspirovány severským designem, na kterém zaujmou jednoduché čisté linie a střídmá barevnost fasád. Pod architektonickým návrhem celého projektu je podepsán ateliér Hlaváček & Partner.
Projekt je stejně jako všechny ostatní projekty YIT Stavo nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B. Dokončení projektu je plánováno na 2. čtvrtletí roku 2014.

Další projekty

Souhlasím
###message