Hliníkové fasády

ČVUT rekonstrukce laboratoří

Praha 6-Dejvice

Investor

České vysoké učení technické v Praze

Lokalita

Praha 6-Dejvice

Realizace

10/2021 - 4/2022

Zakázka ČVUT laboratoře je řešena jako rastrová fasáda od dodavatele profilace firmy HUECK systém TRIGON FS050. Do této rastrové fasády jsou zasklena vložená okna systému HUECK WS/DS075. Veškerá výměna tohoto pláště měla za účel zachovat původní rastrování prvků a vzhled budovy a nabídnout mnohem lepší technické a tepelně-technické parametry celého pláště. Na zasklení těchto prvků bylo použito tepelně-izolačních trojskel o hodnotě prostupu tepla 0,5 W/(m2.k). Neprůhledné výplně mezi rastrovou fasádou jsou řešeny pomocí vlnitého lakovaného plechu v RAL 5009 – nejvíce se podobající původní modré barvě, které jsou lepeny do sestavy s tepelně izolačními materiály pro vytvoření stejných tepelných parametrů pro celý obvodový plášť.

Dále jsou osazena nadrozměrná zásobovací vrata, která také kopírují ta původní, jen opět vykazují mnohem lepší technické a tepelně technické vlastnosti.

Je také potřeba říci, že celá rekonstrukce probíhala na jednotlivé etapy s přísným časovým režimem pro zakrývání stávajících zařízení, které se v jednotlivých místnostech vyskytují a i přes tuto náročnost vše proběhlo dle plánovaných harmonogramů a bez potíží – tedy celá akce byla výborně připravena.

Další projekty

Souhlasím
###message